Modern Art & Design 660

149 föremål
389. Scandinavian Modern, soffa, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
390. Scandinavian Modern, fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
391. Scandinavian Modern, fåtöljer, ett par, "Clam chairs", 1940-50-tal.
Klubbat pris
155 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
402. Bertil Brisborg, vägglampa, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
404. Alvar Aalto, bordslampa, modell "A704", Valaistustyö, Finland.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
420. Arne Vodder, vilstol, Bovirke, Danmark, 1950-tal.
Klubbat pris
155 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK