24
1457406

Johan Lytz

(Sverige, Född 1975)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
875 - 1 310 EUR
922 - 1 380 USD
Klubbat pris

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Johan Lytz
(Sverige, Född 1975)

skåp, unikt, Sverige 2011.

Stomme lackerad i hallonrött, dörrar i plexiglas med överdimensionerat handtag i svärtat trä, höjd 183 cm, bredd 139 cm, djup 39 cm,

Smärre slitage.

Proveniens

Specialbeställt till LinkDetails kontor i Stockholm 2011.