”Gravvård”
Signerad IA och daterad 03. Akvarell på papper 26,5 x 16,5 cm.
Tidigare i Överläkare Carl Sandströms samlingar, Saltsjöbaden; Hans Erik Börjesons Samling.
Göteborgs konstmuseum, ”Ivar Arosenius 1878-1909”, 22 november 1958 – 1 februari 1959, kat nr 58.