”Under stora trädet”
Signerad I.A. och daterad 03. Akvarell på papper 21,5 x 19 cm.
A. Constantine; Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 379, ”Vårauktionen”, 19 – 22 april 1967, kat nr 265; Hans Erik Börjesons Samling.