908
914375

BOUCHERON, brosch, i form av blomma med briljantslipade diamanter ca 2.97 ct, ca 1940/50-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 450 - 1 930 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Med franska kontrollstämplar för guld och platina, efter 1927. Graverad 'Boucheron Paris'. Höjd 3,8 cm. Totalvikt ca 23,2 g.

Proveniens

Familjen Nobel.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

570. Ring 18K vitguld med gammalslipade diamanter, Buccellati.
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK