909
914367

BOUCHERON, ett par örclips, i form av nyckelpigor med cabochonslipade turkoser, ca 1950/60-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
364 - 546 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Med franska kontrollstämplar för 18K guld. Ett clips graverat Boucheron Paris och numrerad 35.523. Längd 2,2 cm. Totalvikt ca 9,5 g.

Proveniens

Familjen Nobel.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

457. Wiwen Nilsson, burk med lock, sterlingsilver, Lund 1962, enligt uppgift en gåva från Wiwen Nilsson till GAN (Gösta Adrian-Nilsson).
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK