Decemberauktionen + Asiatiska 597

29 föremål
10. SKÅP. Fredrik I:s tid, Senbarock.
Klubbat pris
175 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
11. BOKSKÅP, Sengustavianskt stockholmsarbete 1700-talets slut.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
21. SKRIVBORD FRÅN DROTTNINGHOLM, rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
22. KONSOLBORD, svenskt stockholmsarbete, 1700-talets mitt, rokoko.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
24. KONSOLBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
27. BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
28. SYBORD, av Jonas Hultsten, ej signerat, gustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
29. BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
30. KARMSTOLAR, ett par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
31. KARMSTOLAR, ett par, troligen Danmark, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
38. STOLAR, 12 stycken, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

403. Marianne Richter, gallerimatta, "Gråtaggen", rölakan, ca 301 x 104 cm, signerad AB MMF MR.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK