Nr. | Föremål | Klubbat pris |
301 | TALLRIKAR, 11 stycken, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95). | 60 000 SEK |
302 | SERVISDELAR, 10 delar, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95). | Återrop |
303 | SERVISDELAR, 10 stycken, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95). | Återrop |
304 | SERVISDELAR, 17 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong (1736-96). | 32 000 SEK |
305 | VÄRMEFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820). | 8 000 SEK |
306 | URNA, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820). | 9 500 SEK |
307 | FAT med SIL, porslin, Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820). | 12 000 SEK |
309 | VASER med LOCK, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin 1800-tal. | Återrop |
310 | MUGG, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal. | Återrop |
311 | TVÄTTFAT, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal. | Återrop |
312 | CIDERKANNA med LOCK, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal. | 9 000 SEK |
313 | KAROTTER med LOCK, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin 1800-tal. | Återrop |
314 | VASER, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal. | 13 000 SEK |
315 | VAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal. | 4 500 SEK |
316 | TULPANVAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, sent 1800-tal. | 8 000 SEK |
317 | TULPANVAS, porslin. Kanton, Qing dynastin, sent 1800-tal. | Återrop |
318 | URNA, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal. | 20 000 SEK |
319 | VASER, ett par, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigilmärke. | 34 000 SEK |
320 | VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongs märke. | Återrop |
321 | ASK för SYRSOR, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 16 000 SEK |
322 | SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Daoguangs sigillmärke i rött. | Återrop |
323 | FAT, porslin. Qingdynastin med Kangxis sex karaktärers märke. | 185 000 SEK |
324 | VÄGGVAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal. | Återrop |
325 | VAS, porslin. Sen Qingdynasti omkring 1900. | 54 000 SEK |
326 | SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal, med märke. | 5 800 SEK |
327 | FAT, porslin, Qingdynasti, 1800-tal. | 14 000 SEK |
328 | KOPPAR med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912). | 16 000 SEK |
329 | FAT, ett par, porslin. 1900-tal med Yongzhengs sex karaktärers märke. | Återrop |
330 | FIGURINER, två stycken, porslin. Qingdynasti, omkring år 1800. | Återrop |
331 | FAT, porslin. Sen Qingdynasti med Guanxus märke. | Återrop |
332 | PENSELMUGG, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 8 000 SEK |
333 | VASER/PARAPLYSTÄLL, ett par, porslin. Qingdynastin, omkring 1900. | Återrop |
334 | VAS, porslin. Kina, 1900-tal. | 10 000 SEK |
335 | VAS, porslin. Kina, 1900-tal. | 12 000 SEK |
336 | VAS, biskvi. Qingdynastin, 1800-tal. | Återrop |
337 | URNA, porslin. Sen Qingdynasti (1662-1912). | 16 000 SEK |
338 | PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 3 000 SEK |
339 | VASER, ett par, porslin. Republik, med Chenghuas sex karaktärers märke. | 9 500 SEK |
340 | RÖKELSEHÅLLARE, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | Återrop |
341 | YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | Återrop |
342 | BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 18 000 SEK |
343 | VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-talets andra hälft. | 10 000 SEK |
344 | YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912). | 5 000 SEK |
345 | LYKTOR/PERUKSTOCKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal. | Återrop |
346 | PENSELSTÄLL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 10 000 SEK |
347 | STEMCUP, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal. | Återrop |
348 | SKEDAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti. | Återrop |
349 | CABARET, nio delar, porslin med träställ. Sen Qingdynasti (1644-1912). | Återrop |
350 | MATBEHÅLLARE med LOCK och yttre VÄRMARE, porslin. Republik, Guangxu sex karaktärers märke. | 22 000 SEK |
351 | VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912). | Återrop |
352 | VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal. | Återrop |
353 | STEMCUP, porslin. Tidigt 1900-tal med Guangxus märke. | Återrop |
354 | VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal. | 14 000 SEK |
355 | LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti. | Återrop |
356 | VAS, biskviporslin, Qingdynastin 1800-tal. | 4 000 SEK |
357 | VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 4 000 SEK |
358 | SKÅL PÅ FOT, porslin. Sen Qingdynasti med Tongzhis märke. | Återrop |
359 | KAROTTER med LOCK, ett par, porslin. Sen Qingdynasti. | 8 000 SEK |
360 | KRUKA med LOCK, porslin. Sen Qingdynasti. | 3 000 SEK |
361 | VAS, porslin. Kina, Republik. | 13 000 SEK |
362 | FAT, porslin. Kina, Republik, 1900-tal med Qianlongs märke. | Återrop |
363 | SKÅLFAT, ett par, porslin. Kina, 1900-tal. | Återrop |
364 | FAT, porslin. Qingdynastin, Guangxu sex karaktärers märke och period (1875-1908). | 12 000 SEK |
365 | SKÅLAR, två stycken, porslin. Sen Qingdynasti med Daoguang sigillmärke. | 75 000 SEK |
366 | SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | Återrop |
367 | SKÅLFAT, ett par, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke. | Återrop |
368 | SKÅLFAT, porslin. Kina, 1900-talets första hälft. | 5 000 SEK |
369 | VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal. | Återrop |
370 | SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin med Guangxus sex karaktärers märke och period (1875-1908). | Återrop |
371 | BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912). | Återrop |
372 | VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 5 000 SEK |
373 | VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1662-1912). | Återrop |
374 | TEKANNA, keramik. Yixinggods. Sen Qingdynasti (1644-1912). | Återrop |
375 | FAT, yixinggods. Sen Qingdynasti (1644-1912). | 5 000 SEK |
376 | TEKOPPAR, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal. | Återrop |
377 | FAT, två stycken, snarlika. Mingdynastin, Wanli (1573-1620). | 8 500 SEK |
378 | SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620). | 5 000 SEK |
379 | SKÅLAR, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1573-1612). | 5 500 SEK |
380 | KENDI, porslin, Mingdynastin, Wanli (1573-1619). | 6 500 SEK |
381 | KENDI, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620). | 12 000 SEK |
382 | FLASKA, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620). | 14 000 SEK |
383 | TALLRIKAR, tre stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi/Chongzhen 1620-1644. | 4 000 SEK |
384 | URNA, porslin, Mingdynastin 1500-tal. | 100 000 SEK |
385 | URNA med LOCK, porslin. Mingdynastin, 1600-tal. | 26 000 SEK |
386 | KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal. | Återrop |
387 | STOP, porslin. Transition, 1600-tal. | 15 000 SEK |
388 | VAS, porslin. Transition, 1600-tal. | 13 000 SEK |
389 | VAS, porslin. Transition, 1600-tal. | 42 000 SEK |
390 | SKÅL, porslin. Qingdynastin Kangxi (1662-1722). Med Kangxi sex karaktärers märke och period. | Återrop |
391 | KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 60 000 SEK |
392 | VÄGGFONTÄN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 16 000 SEK |
393 | URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 24 000 SEK |
394 | VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 19 000 SEK |
395 | FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 9 000 SEK |
396 | ASK med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 75 000 SEK |
397 | URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 16 000 SEK |
398 | STEKFAT, porslin. Sen Qingdynasti. | Återrop |
399 | FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 5 500 SEK |
400 | SKÅLAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722). | 9 000 SEK |
401 | KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal. | Återrop |