Nr. | Föremål | Klubbat pris |
701 | OIVA TOIKKA, objekt, Nuutajärvi, Notsjö, Finland 2005. | 8 000 SEK |
702 | KARL LINDSTRÖM, praktvas, Rörstrand 1897. | Återrop |
703 | ALF WALLANDER, vas, Rörstrand 1898. | 5 000 SEK |
704 | WILHELM KÅGE, urna, Gustavsberg 1928. | 4 500 SEK |
705 | WILHELM KÅGE, drakvalp, Gustavsberg Studio, ca 1940. | 39 000 SEK |
706 | WILHELM KÅGE, drakmamma, Gustavsberg 1938. | 11 000 SEK |
707 | WILHELM KÅGE, drakvalp, Argenta, Gustavsberg omkring 1940. | 12 000 SEK |
708 | WILHELM KÅGE, drakvalp, Argenta, Gustavsberg omkring 1940. | 13 000 SEK |
709 | WILHELM KÅGE, skål, Argenta, Gustavsberg 1933. | 8 000 SEK |
710 | WILHELM KÅGE, vas, "Spirea", Gustavsberg Studio 1957. | 10 000 SEK |
711 | WILHELM KÅGE, vas, "Spirea", Gustavsberg Studio 1957. | 12 000 SEK |
712 | WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg Studio 1953. | 15 000 SEK |
713 | WILHELM KÅGE, kruka, Gustavsberg Studio 1955. | 10 000 SEK |
714 | WILHELM KÅGE, urna med lock, Gustavsberg Studio 1956. | 26 000 SEK |
715 | WILHELM KÅGE, skål, Gustavsberg Studio 1953. | 8 000 SEK |
716 | BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg Studio 1957. | 24 000 SEK |
717 | BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg Studio 1960. | 24 000 SEK |
718 | BERNDT FRIBERG, vaser, 3 st och skål, Gustavsberg Studio 1965-77. | 15 000 SEK |
719 | BERNDT FRIBERG, vaser, 7 st, Gustavsberg Studio 1946-61. | 28 000 SEK |
720 | BERNDT FRIBERG, golvvas, Gustavsberg Studio 1963. | 38 000 SEK |
721 | BERNDT FRIBERG, urna, Gustavsberg Studio 1962. | 8 000 SEK |
722 | BERNDT FRIBERG, urna, Gustavsberg Studio, 1964. | 8 000 SEK |
723 | BERNDT FRIBERG, vaser, 4 st, Gustavsberg Studio 1944-47 och 1953-61. | 12 000 SEK |
724 | BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg Studio 1970. | 16 000 SEK |
725 | VAS, Berndt Friberg, Gustavsberg, 1970. | Återrop |
726 | BERNDT FRIBERG, vaser, 11 st, Gustavsberg Studio 1962-76. | 20 500 SEK |
727 | BERNDT FRIBERG, schatull med 24 miniatyrer, Gustavsberg Studio. | 95 000 SEK |
728 | BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg Studio 1962. | 13 000 SEK |
729 | BERNDT FRIBERG, skålfat, Gustavsberg Studio 1970. | 7 500 SEK |
730 | BERNDT FRIBERG, vaser, 3 st, Gustavsberg Studio 1960-70-tal. | 6 500 SEK |
731 | BERNDT FRIBERG, vaser, 3 st, Gustavsberg Studio 1945-65. | 14 000 SEK |
732 | BERNDT FRIBERG, vaser, 4 st, Gustavsberg Studio 1965-76. | 22 000 SEK |
733 | BERNDT FRIBERG, vaser, 2 st, Gustavsberg Studio 1972 och 1977. | 10 000 SEK |
734 | BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg Studio 1972. | 34 000 SEK |
735 | BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg Studio 1965. | 4 500 SEK |
736 | BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg Studio 1967. | 6 000 SEK |
737 | BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg Studio 1962. | 16 000 SEK |
738 | BERNDT FRIBERG, vaser, 5 st, Gustavsberg Studio 1969-79. | 13 000 SEK |
739 | TYRA LUNDGREN, relief, "Vingårdsflickan", Gustavsberg 1940-tal. | 9 500 SEK |
740 | STIG LINDBERG, skål på fot, Gustavsberg Studio. | 1 600 SEK |
741 | STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg Studio 1952. | 5 000 SEK |
742 | STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg Studio 1961. | 2 600 SEK |
743 | STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg Studio 1975. | 7 000 SEK |
744 | STIG LINDBERG, skål, Gustavsberg Studio 1958-59. | 4 000 SEK |
745 | STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg studio 1963. | 12 000 SEK |
746 | STIG LINDBERG, bordslampa, Gustavsberg Studio 1940-tal. | 4 000 SEK |
747 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | 6 500 SEK |
748 | LISA LARSON, skulptur, Gustaveberg Studio 1970-tal, unik. | 4 000 SEK |
749 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | 5 000 SEK |
750 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | 4 500 SEK |
751 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1979, unik. | 4 000 SEK |
752 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1979, unik. | 2 500 SEK |
753 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1973, unik. | 8 000 SEK |
754 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1978, unik. | 14 000 SEK |
755 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | Återrop |
756 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik, ej signerad. | 5 000 SEK |
757 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | Återrop |
758 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | Återrop |
759 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | Återrop |
760 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1979, unik. | 15 000 SEK |
761 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg 1978, unik. | 4 000 SEK |
762 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | 3 000 SEK |
763 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | Återrop |
764 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1977, unik. | 4 000 SEK |
765 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1979, unik. | 2 800 SEK |
766 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | 5 000 SEK |
767 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | 7 000 SEK |
768 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1978, unik. | 9 500 SEK |
769 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1980, unik. | 5 000 SEK |
770 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | 3 000 SEK |
771 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio, unik. | 20 000 SEK |
772 | LISA LARSON, skulptur, Gustavsberg Studio 1970-tal, unik. | 12 000 SEK |
773 | LISA LARSON, trädgårdsskulptur, Gustavsberg Studio 1960-70-tal. | 7 000 SEK |
774 | CARL HARRY STÅLHANE, vas, "Frusen musik", Rörstrand ca 1948. | Återrop |
775 | CARL-HARRY STÅLHANE, vas, Rörstrand 1950-60-tal. | 14 000 SEK |
776 | HERTHA HILLFON, väggskulptur, 1960. | Återrop |
777 | INGRID HERRLIN, korg med blåbär och två lingon, Båstad. | 5 200 SEK |
778 | HANS HEDBERG, äpple, Biot, Frankrike. | 35 000 SEK |
779 | HANS HEDBERG, äpple, Biot, Frankrike. | 27 000 SEK |
780 | HANS HEDBERG, skulptur, "Cypresser", Biot, Frankrike. | 50 000 SEK |
781 | HANS HEDBERG, askar, 2 st, Biot, Frankrike. | 6 500 SEK |
782 | BURK MED LOCK, starkeldsfajans, Hans Hedberg, Biot, Frankrike. | Återrop |
783 | HANS HEDBERG, flaska, Biot, Frankrike. | 6 500 SEK |
784 | HANS HEDBERG, pumpa, Biot, Frankrike. | 16 000 SEK |
785 | HANS HEDBERG, äppelhalva, Biot, Frankrike. | Återrop |
786 | VAS, Hans Hedberg, starkeldsfajans, Biot, Frankrike, 1900-tal. | Återrop |
787 | HANS HEDBERG, ägg, Biot, Frankrike. | 7 500 SEK |
788 | HANS HEDBERG, korall, Biot, Frankrike. | 12 000 SEK |
789 | HANS HEDBERG, burkar med lock, 2 st, Biot, Frankrike. | 6 500 SEK |
790 | VAS samt ASK, starkeldsfajans, Hans Hedberg, Biot, Frankrike. | Återrop |
791 | HANS HEDBERG, tvättsvamp, Biot, Frankrike. | 7 000 SEK |
792 | HANS HEDBERG, äpple, Biot, Frankrike. | 36 000 SEK |
793 | HANS HEDBERG, äpple, Biot, Frankrike. | Återrop |
794 | HANS HEDBERG, äpple, Biot, Frankrike. | 12 000 SEK |
795 | ULLA & GUSTAV KRAITZ, torso, Fogdarp, Förslövsholm. | 25 000 SEK |
796 | EVA BENGTSSON, skålfat, Frillesås, sent 1980-tal. | 3 500 SEK |
797 | MÅRTEN MEDBO, skål, Roma Kloster 2004. | 13 000 SEK |
798 | JOSEF LORENZL, bordslampa, Goldscheider, Wien 1920-tal. | 42 000 SEK |
799 | STEPHAN DAKON, figurin, "Beauty", Goldscheider, Tyskland, modell 7195. | 9 000 SEK |
800 | HANS GÜNTHER REINSTEIN, te- och kaffeservis, 38 delar, "Botticelli", Rosenthal & Co, Darmstadt 1904. | 12 000 SEK |