Vårens Klassiska 574

1803 föremål
909. SKED med kronknopp, ostämplad, Skandinavien 1600-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
920. SKED med serafknopp, ostämplad, Skandinavien 1600-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
917. SKED med volutknopp, omärkt, Skandinavien 1600-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
910. SKED, icke identifierad mästarstämpel, Skandinavien 1600-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
912. SKED, otydlig stämpel, Skandinavien 1600-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
820. SKRIN, av Andreas Lorentzon Wall, Stockholm 1724. Senbarock.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
613. SKRIN. Barock, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
612. SKRIN. Sydtyskland, 1500-talets senare del.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
414. SKRIVBORD MED UPPSATS. Fredrik I:s tid. Senbarock.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
476. SKRIVBORDSSTOL / PUDERSTOL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
635. SKRIVBYRÅ. Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
442. SKRIVBYRÅ. Sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
402. SKRIVSKÅP. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1802. SKULPTUR och KOPP, soapstone. Qing dynastin.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1332. SKULPTUR, bemålat lergods. Han dynastin (206 f.Kr-220 e.Kr).
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1358. SKULPTUR, brons. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1347. SKULPTUR, brons. Troligen, Java, Indonesian, 1300-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1433. SKULPTUR, elfenben. Sen Qing dynastin.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1410. SKULPTUR, gul sten. Kina.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1429. SKULPTUR, hornbill. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1342. SKULPTUR, keramik. Troligen Ming dynastin.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1416. SKULPTUR, soapstone. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1424. SKULPTUR, trä. Troligen Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
616. SKULPTURER, två stycken. Barock 1600/1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1622. SKÄRM, trä och porslin, sexdelad. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
642. SKÅL PÅ FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
645. SKÅL PÅ FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1529. SKÅL med FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1648. SKÅL med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
646. SKÅL med LOCK. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1491. SKÅL och FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
643. SKÅL på FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
833. SKÅL, av Asmus Fridrich Holling, Köpenhamn 1730.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1362. SKÅL, cloisonné. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1336. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1335. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1337. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1790. SKÅL, keramik. Sung dynastin (960-1279).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1334. SKÅL, keramik. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1578. SKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1772. SKÅL, porslin. Japan 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1633. SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal med Daoguang sigillmärke.
Klubbat pris
190 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1658. SKÅL, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1679. SKÅL, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1755. SKÅL, porslin. Qing dynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1754. SKÅL, porslin. Qing dynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1768. SKÅL, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1479. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1480. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1726. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1720. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1493. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1698. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1510. SKÅL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1712. SKÅL, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1684. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1632. SKÅL, porslin. Troligen sen Qing dynastin.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1649. SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1512. SKÅLAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
870. SKÅLFAT, av W.A. Bolin, Stockholm 1938.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1505. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1525. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1634. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin, med Daouguang sigillmärke.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1524. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1709. SKÅLFAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1763. SKÅLFAT, porslin. Republik, med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1731. SKÅLFAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1736. SKÅLFAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong circa 1790.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1560. SKÅLFAT, vapenporslin. Qing dynastin, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1418. SKÅP, lack, Qing dynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
595. SMÖRASK MED LOCK. Sverige, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
594. SMÖRASK MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?