271
204482

SEMIANTIK/OLD KESHAN FIGURAL. 202 x 132,5 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
791 - 879 EUR
840 - 933 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Polykromt landskap med mytologisk figurscen, blommande träd och fåglar. Mörkblå huvudbård med mytologiska figurer och djur, träd och blommor. Ytterbården med inskription.

Något smutsig, obetydliga malskador.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

329. Hans Bergström, taklampa, modell "3", ateljé Lyktan, Åhus 1940-50-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK