432 föremål
Bruno Mathsson, fotpall, "Karin", Dux.
5m 53s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stig Lindberg, plakett signerad.
1d
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk/Sidaboard, Jugend, tidigt 1900-tal.
2d 20 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Swedish Grace, 1920/30-tal.
2d 21 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pall, 1900-talets mitt.
3d 17 tim
Pall, 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vicke Lindstrand, vaser, 3 st, glas, Kosta.
3d 18 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pall 1900-talets mitt.
5d 1 tim
Pall 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Tilgmans Keramik, 1960/70-tal.
2d 21 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Parti Alessi, 8 delar, Italien.
4d 20 tim
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft.
2d 20 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
2d 2 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertjan Pot, taklampa, "Random Light", Moooi.
2d 22 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, Skulptur/vas signerad Kosta Boda.
1d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, skulptur "Tittskåp" signerad.
1d
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, 1950/60-tal.
4d
Fåtölj, 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1930/40-tal.
2d 18 tim
Soffbord, 1930/40-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnel Nyman, vas, Nuutajärvi Notsjö, Finland.
3d 18 tim
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, ljuskrona Boda Smide sent 1900-tal.
3d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvspegel, 1900-talets andra hälft.
4d 20 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK