Ceramic design by Kyllikki Salmenhaara E1118
Franco Costa F574
En världsomspännande privatsamling F579
Klassiska antikviteter F577
Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529

545 föremål
Hallbord, Swedish Modern, 1940-tal.
3d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1900-talets andra hälft.
3d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Göran Wärff, skål signerad Kosta.
3d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingeborg Lundin, vas Ariel.
3d 3 tim
Ingeborg Lundin, vas Ariel.
3 644 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rolf Fransson, sideboard "Arctic", Voice.
3d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kerstin Danielsson, vas, egen verkstad, Örby.
3d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Broberg & Ridderstråle, sidobord, "Tati", Asplund.
3d 22 tim
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, 1900-talets mitt.
3d 22 tim
Soffbord, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
3d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa, 1930-tal.
4d
Golvlampa, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, Skandinavien, 1900-talets mitt.
4d
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Note Design, golvlampor, ett par "Silo", Zero.
4d
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Isamu Noguchi, soffbord, "Noguchi coffee table", Vitra.
4d
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Skänk, Danmark 1950-tal.
4d
Skänk, Danmark 1950-tal.
250 EUR
Utropspris
700 EUR
Tore Ahlsén, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
4d 2 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Miniatyrer, 5 st, Vitra Design Museum.
4d 20 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK