Liveauktion pågår

Modern Art & Design | Dag 1: Glas, keramik, möbler & mattor

Liveauktion pågår

Följ auktionen online

Owe Gustafson, "Oil on canvas".
< 1m
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Magda".
2m 2s
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
6m 2s
1 234 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Esther Kjerner, Blomsterstilleben i kopparhink.
12m 2s
6 200 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Helene Schjerfbeck, "Fåfäng Kvinna".
7d 22 tim
192 000 EUR
Utropspris
400 000 - 500 000 EUR
Helene Schjerfbeck, "Kyrkfönstret".
7d 23 tim
185 000 EUR
Utropspris
390 000 - 450 000 EUR
Reidar Särestöniemi, "Gammal by tar emot vintern".
8d
25 500 EUR
Utropspris
38 000 - 45 000 EUR
Albert Edelfelt, Utsikt från Brunnsparken.
7d 21 tim
17 000 EUR
Utropspris
28 000 - 35 000 EUR
Akseli Gallen-Kallela, Båtens För.
7d 21 tim
17 000 EUR
Utropspris
40 000 - 50 000 EUR
Pekka Halonen, Vinterlandskap.
7d 21 tim
15 000 EUR
Utropspris
22 000 - 26 000 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

394. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Rutig vit halvflossa", reliefflossa, ca 196 x 132,5 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK