SLAGLÅSPISTOLER, ETT PAR, Belgien, 1800-talets mitt.
Trästock med skuren dekor. Beslag med graverad bladdekor. Utfällbara avtryckare. Numrerade 7 och 8. Pipans längd 4 cm, total längd 11,5 cm. Senare låda med verktyg, infälld i bok.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.