12 koppar, varierande modell, med ej tillhörande fat. Varav två koppar samt fat med nagg.
Butelj med lock: Höj 12,5 cm. Lock med nagg.
Butelj med lock: 13 cm. Butelj med nagg i mynning
Sockerskål: diam 10,5 cm. Höjd 6,5 cm.
Tre kannor med lock. Höjd 22,5 -25 cm. Med smärre nagg.
Krackelyr. Nagg. Skador.