HAMILTON WATCH CO, fickur, savonett, 53,5 mm.

14K guld, ankargång, centrumsekund, reliefdekor, total vikt 147 g, ca 1901.

Caliber 943, Verknr 121593, Boettnr 228805

Mindre skador på urtavla. Repor på ytterboettens insida. Mindre bucklor. Fungerade vid testtillfället, funktion garanteras ej.

Utropspris
10 000 SEK