SLAGLÅSPISTOLER, två stycken, omkring år 1800.

Kolv av bonat lövträ. Lås av metall samt med mässingsbeslag. Längd 39 respektive 41 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Skador. Kompletterad. Renoverad. Delar saknas.

Utropspris
3 000 SEK