VÄSKA, "Double Flap bag", Chanel, 1989-91.

Svart qulitat lammskinn. Axelrem med tvinnat svart skinnband i guldfärgad metallkedja. Fodrad med burgundifärgat läder. Fem fack invändigt. Ett ytterfack. Invändigt lock med tryckknapp. Utvändigt lock med spänne samt infällt fack med dragkedja. Numrerad etikett samt numrerat certifikat kort. Kartong medföljer. Längd 23. Höjd 14 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
23 000 SEK