GOLVFOTOGENLAMPA, 1900-tal.

GOLVFOTOGENLAMPA, 1900-tal.

Mässingsfärgad metall samt glas med slipad dekor. På rund fotplatta med tre tassfötter. Höjd 162 cm.

Ej funktionstestad. Skador och sprickor på glas. Slitage. Sned. Senare elektrifierad.

Utropspris
3 000 SEK