Elva med spiralvriden dekor i ben och delvis fasettslipad cuppa, nio med ansvällda ben samt tre med raka dragna ben. Höjd ca 14 - 15,5 cm.
Slitage. Tillverkningsdefekter. Ca fem delar med nagg. Stötmärken.