PIPSTÄLL med PIPOR, 10 st samt tillbehör, 1800-tal.

Långpipor av bl.a sjöskum och trä, flertalet med silvermontering. Diverse tillbehör. Hörnpipställ med utdragslåda. Höjd 81 cm.

Bruksskick med lukt och smuts. Slitage och skador. Stället med hål.

Utropspris
2 000 SEK