SPEGEL, Karl Johan, troligen Hälsingland 1800-talets första hälft/mitt.
Sk Glasmästarspegel. Dekor av marmorerade glasbitar samt infällt tryck av Albert Blombergsson med motiv från Färila kyrka, med texten" Färila från Wallmjerdenf" i krönet. H 89.
Slitage, sprickor. Fuktfläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.