Stål, automatisk, mineralglas, datum, kalender, stållänk, viklås, ca 1995.
Caliber 46D40, Boettnr EU03-CO.CA / 500587
Slitage med repor. Fungerade vid testtillfället (med visst servicebehov), funtion garanteras ej.