SKÅP, omkring år 1800.

SKÅP, omkring år 1800.

Målat. Tvådelat. Överdel med paret skåpsdörrar med bakomliggande hyll- respektive lådinredning samt skedhylla. Underdel med klaff med bakomliggande skrivinredning samt tre lådor. Bredd 122 cm, djup 51, höjd ca 202 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Renoverat och kompletterat. Maskstunget. Sprickor. Mindre skador.

Utropspris
6 000 SEK