Blåmålat. Dubbla dörrpar med bakomliggande hyllinredning med bl.a skedhylla. Målad dekor av rosor och bandrosett. L 118, B 38, H 192. Nyckel finns.
Delvis renoverat/kompletterat. Slitage. Mindre skador. Delvis senare bemålning. Övre dörrpar går ej att stänga. Smärre sprickor.