Blålackerad plåt med plastdetaljer. Hjul i gummi samt batteridrivna strålkastare. Liten skiftnyckel och manual på Rysska medföljer. Längd ca 112 cm, bredd ca 51 cm.
Ställvis slitage. Repor. Batteri saknas. Ej funktionstestad belysning.