SOCKERRUSKA, SALTSTRÖARE, samt GRÄDDSNIPA, silver, rokokostil, 1800-1900-tal.

Sockerruska och saltströare med svenska importstämplar och dekor av svängda knäckar. Gräddsnipa med Brittiska stämplar från London och driven dekor av blommor. Höjd ca 9 - 16 cm. Vikt 295 cm.

Bucklor. Gravyr. Sockerruska något instabil.

Utropspris
1 500 SEK