Betsad björk. Hurts med tre lådor med handtag i vitmetall. Vridbar spegel på stång i vitmetall. Möbelns längd 115 cm, bredd 43 cm, höjd 167 cm.
Slitage. Fanerskador. Fläckar. Torrsprickor. Anlupet glas. Skruvhål på spegelns bakstycke. Nyckel saknas.
Jämför 912637