BÄGARE samt BURK MED LOCK, silver, GAB, Stockholm, 1948 resp MGAB, Uppsala, 1968.

Konande bägare med graverad dekor, invändigt förgylld. Burk med rak form, hammrad. H 9-13,5.

Slitage.

Utropspris
1 600 SEK