MATSALSGRUPP, 13 delar, sent 1900-tal.

Matsalsbord i engelsk stil med mahognyfanér, tvådelad skiva med rundade ändar, två pelarben med tredelad grenfot på hjultrissor. L 160-264, b 110. Två iläggsskivor. 12 högryggade stolar med läderklädd rygg och sits. Raka ben.

Slitage, repor.

Utropspris
12 000 SEK