Tryckt dekor av järnek med förgyllda kanter på benporslin. 16 kaffekoppar med fat, fyra muggar, 16 assietter, 6 tallrikar, två äggkoppar, två kannor, senapsburk, tre serveringsskålar med varierande form, tre serveringsfat samt två ljusstakar.
Smärre bruksslitage. Sprickor i en kaffekopp. Lagning.