BRANDLARM, Firesnow, Macclesfield, England, 1950-/60-tal.

Rödmålat järn. Handtag i trä. Monterat på senare träplatta. Larmets längd ca 60 cm, brickans längd 65 cm.

Bruksslitage. Senare målning. Färgbortfall. Fläckar. Del saknas på handtag. Senare träplatta. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK