KEDJA samt HÄNGE med briljantslipade diamanter, 18K vitguld.

Kedja, ankarlänk, stämplad 'SFJ', 1997. Längd ca 19,5 cm. Hänge, korsformat, stämplad 'PJW', med brittiska kontrollstämplar, 1996. Diamanter, totalt ca 0,48ct. Höjd ca 2,6 cm. Totalvikt ca 2,9 g.

Bruksslitage.

Proveniens

Enligt uppgifter inköpts på Aspreys, London.

Utropspris
8 000 SEK