Kedja, ankarlänk, stämplad 'SFJ', 1997. Längd ca 19,5 cm. Hänge, korsformat, stämplad 'PJW', med brittiska kontrollstämplar, 1996. Diamanter, totalt ca 0,48ct. Höjd ca 2,6 cm. Totalvikt ca 2,9 g.
Bruksslitage.
Enligt uppgifter inköpts på Aspreys, London.