KASSAKISTA PÅ BENSTÄLLNING, järn och trä, 1800-tal.
Svartlackerad. Benställning med spiralvridna ben. Kistans mått: L 73, b 46, h 40. Benställningens mått: L 70, b 54, h 64. Total höjd 143. Nyckel finns.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.