Blomsterdekor och guldkant. 11 mattallrikar, 11 förrättsassietter, 11 djupa tallrikar, tillbringare, såsskål, 6 uppläggningsfat. Kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 8 kaffekoppar med fat, 16 assietter. Cigarettkopp, 2 askfat.
Slitage, nagg.