Kvadratisk tobaksburk med fanér av brunbetsad björk. Trätving "Från gamla kassan Parkgatan Landskrona". Brunbetsat skrin. Ett par medaljonger med skurna lejonmaskaroner. L 12-27.
Slitage, repor, skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.