Mörkbetsad trästock. Varbygel i mässing stämplad "IAS". Låsbleck stämplad "LR". Pipa stämplad "ISB" samt K under krona. Bakkkappa stämplad "MBE". Längd 126 cm.
Slitage. Sprickor och skador. Maskstunget. Renoverat. Kompletterat. Delar saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.