Ytterfoder med dekor av fågelliknande figur, glaserade i celadongrönt. Medföljer ställningar av trä. Bojan bemålad i underglasyrblått. Medföljer ställ av trä. Höjd ca 10 och 17 cm.
Bojan med smärre hårspricka i botten och kantnagg. Ytterfoder med slitage och ett med spricka.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor