BORDSLAMPA, Osram, 1900-talets mitt.

Lackerad plåt. Ställbar skärm. Märkt "OSRAM ULTRA-VITALUX TYP G 101". Höjd omkring 37-46 cm.

Ej funktionstestade. Slitage. Fläckar och pigmentbortfall. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK