Beige med förgylld kandekorrand samt stjärnor i orange. 17 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 13 förrättstallrikar, 10 assietter, 8 upplängningsfat och skålar i olika storlekar, 2 karotter med lock, kanna samt 2 såssnipor.
Smärre slitage och enstaka nagg.