VATTENAPPARAT GASOGENE, porslin samt glas, 1800-talets slut.

Glasbehållare med flätad rotting, fotplattan med målade blommor. Märkt Gasogene Briet. Höjd 44 cm.

Slitage, skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR