AIMO OKKOLIN, VASER, glas, signerade, Riihimäen Lasi Oy.
Nimipäivä-vas i klart och lila glas, signerad Aimo Okkolin Riihimäen lasi Oy, höjd 22,5 cm. Vas i klart glas, etsad dekor, signerad A. Okkolin Riihimäen Lasi OY -53, höjd 9,5 cm.
Smärre slitage.