BOK: Glossarium Sveo-Gothicum, eller Swensk-ordabook av Haquin Spegel, 1712.

"Glossarium Sveo-Gothicum, eller Swensk-ordabook, inråttat them til en wällmeent anledning som om thet härliga språket willia begynna någon kunskap inhämta", tryckt hos Abraham Habereger, Lund, 1712. Vellum. Oktav.

Slitage. Skador. Fläckar. Ej genomgången.

Utropspris
2 000 SEK