Korskruv, längd ca 12 cm. Dekor av flagga med Ångermanlands landskapsvapen. Vikt 62 gram. Kam, längd 14 cm utfälld, 8 cm hopfälld. Bladdekor samt initialerna R K. Vikt 34 gram.
Bruksslitage. Repor. Bucklor på kam.