Skrin i rektangulär form med list av vitmetall. Längd 11 cm. Collier med doserade kulor, längd ca 50-80 cm.
Bruksslitage. Några kulor med skador. Skrin med mindre nagg samt botten med lagning. Anlupen metall. Repor.