Nico Jungmann

(Nederländerna, 1872-1935)
Nico Jungmann
(Nederländerna, 1872-1935)

NICO JUNGMANN, blandteknik. Signerad och daterad 1917.

Motiv från det civila interneringslägret Ruhleben, Tyskland. Nedre högra hörnet stämpelmärkt "Freigegeben Ruhleben". Bildstorlek 45 x 60 cm.

Smärre gulnad. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
4 000 SEK