MATBORD, 1800-talets mitt.

MATBORD, 1800-talets mitt.

Målat. Svarvade ben. Fyra iläggsskivor à 58 cm. Diameter 141. Höjd 76 cm. Total längd inkl. skivor ca 375 cm.

Slitage. Repor och märken. Senare målning och utdrag. Kompletterat med senare stödben och iläggsskivor.

Utropspris
16 000 SEK