SUPKOPP samt BÄGARE, silver, Christoffer Bauman 1763, respektive Petter Gökblad 1848. Totalvikt 59 gram.

Supkopp med invändig förgyllning, bägare med godronnerad fot. Diameter 6, höjd 7 cm.

Bruksslitage. Bucklor och bristningar.

Utropspris
2 000 SEK