BORD, EM-Bordet, Emmaboda, 1900-talets tredje kvartal.
Skiva fanerad med mahogny. Underrede i bok med avlastningshylla. Går att använda som soffbord eller matbord. Stämpelmärkt. Längd 107 cm, bredd 63- 115 cm, höjd 63- 75 cm.
Bruksslitage. Repor. Senare skiva med avslag samt senare ytbehandling.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.